71 785 56 26

Pon-Pt: 9:00 - 20:00

ul. Prudnicka 2A Wrocław

Zadzwoń

71 785 56 26

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 - 20:00

Pedodoncja

Sugerowani specjaliści:

lek.stom. Filip Semeniuk

Kompleksowo zajmujemy się zębami mlecznymi i stałymi. Proponujemy leczenie a także różnego rodzaju zabiegi polegające na zabezpieczeniu zębów, jak np. fluoryzacja czy lakowanie bruzd. Uczymy dzieci jak czyścić zęby oraz jak wybrać właściwą pastę i szczoteczkę.
Staramy się, aby wizyta dziecka przebiegała u nas w sympatycznej atmosferze i była zapamiętana jako miłe wydarzenie w życiu dziecka. Pierwsza jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, która ma na celu zapoznanie się dziecka z gabinetem oraz oswojenie z personelem. Takie wizyty są bardzo miło wspominane przez dzieci, zakładając, że zazwyczaj kończą się na krótkiej rozmowie i zapoznaniu się, ewentualnie zabiegiem fluorowania zębów mlecznych lakierem zapobiegającym powstawaniu próchnicy.

Podczas wizyty mały pacjent może umilać sobie czas, oglądając wybraną lub przyniesioną swoją ulubioną bajkę na ekranie umieszczonym przy fotelu. Stosowane są także różne sposoby motywowania dzieci do wizyt polegające na przykład na nagradzaniu po zabiegu prezentem w postaci zabawki. Dziecko leczone nie „na siłę”, w miłej atmosferze i bezboleśnie chętnie odwiedza swojego stomatologa. Każdy zabieg, przy obecnych metodach leczenia, powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a moment podawania znieczulenia również może być bezbolesny.

Nasi najmłodsi Pacjenci leczeni bezstresowo chętniej będą dbali o swoje ząbki, a my będziemy mogli cieszyć się ich pięknym uśmiechem.

W zakresie stomatologii dziecięcej oferujemy następujące zabiegi:

  • wypełnienie zęba mlecznego,
  • opatrunek w zębie mlecznym,
  • ekstrakcja zęba mlecznego,
  • leczenie endodontyczne zębów mlecznych,
  • lakierowanie,
  • lakowanie bruzd.