71 785 56 26

Pon-Pt: 9:00 - 20:00

ul. Prudnicka 2A Wrocław

Zadzwoń

71 785 56 26

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 - 20:00

Endodoncja

Sugerowani specjaliści:

lek.stom. Magdalena Wirzman

lek.stom. Agata Piekarczyk-Matkowska

Dynamiczny rozwój stomatologii zmierza w kierunku jak największej oszczędności tkanek zęba. Wzrastająca świadomość pacjentów, którzy skłaniają się bardziej do zachowania własnych zębów niż usuwania ich i zastępowania uzupełnieniami protetycznymi sprawia, że endodoncja stanowi bardzo ważną część codziennej praktyki dentystycznej. Większość osób zgłaszających się do gabinetu z bólem zęba wymaga właśnie leczenia endodontycznego, czyli kanałowego. Niegdyś bardzo zniszczony, bolący ząb najczęściej usuwano. Dziś szanse na jego uratowanie stale wzrastają.

Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych z zapalnie zmienionej, martwej lub zgorzelinowej miazgi (potocznie zwanej “nerwem”), a następnie szczelnym ich wypełnieniu materiałem biokompatybilnym. Nasz gabinet, dla zapewnienia jak największej precyzji leczenia kanałowego, został wyposażony w nowoczesny mikroskop Leica M320, aparat RVG, specjalistyczny mikrosilnik endodontyczny ENDY 6200 oraz system do termoplastycznego wypełnienia kanałów E&Q MASTER.

Światowe standardy w diagnozie chorób zębów i jamy ustnej wymagają zastosowania precyzyjnego urządzenia, jakim jest mikroskop operacyjny. Dzięki temu urządzeniu lekarz stomatolog w naszym gabinecie ma możliwość obejrzenia każdego zęba nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz nawet w 60-krotnym powiększeniu. Przy tak dużym powiększeniu wprawny i doświadczony lekarz jest w stanie wychwycić i zdiagnozować nawet najmniejsze uszkodzenie zęba.